BIP

Sekretariat:

gjedynka@wp.pl

Tel. kontaktowy:

757523375

Nawigacja
Współpracujemy z:
baner Karpacz, mapa, oferty noclegowe i atrakcje turystyczne miasta

baner Szklarska Poręba - ceny, hotele

Miejski Informator Edukacyjny

Miejski Informator Edukacyjny

Kliknij: TUTAJ
Projekty edukacyjne

kliknij: TUTAJ

Księga gości
Uczniu, absolwencie, rodzicu. Zachęcamy do wpisywania się do szkolnej księgi gości!
Aby dokonać wpisu, kliknij: TUTAJ
Egzamin gimnazjalny

CKE - informacje

cke logo

Harmonogramy, komunikaty i informacje
CKE, kliknij: TUTAJ
Dla nauczyciela

ScholarisAkty prawne

ważne w pracy nauczyciela
Kliknij: TUTAJ

Czytam więc jestem

Jedynka promuje modę na czytanie, zapraszamy więc do odwiedzania bloga o tematyce czytelniczej!

Kliknij: TUTAJ

Powtórka dla kl. 3
WF z klasą

WF z klasą w "Jedynce"

Oficjalny blog akcji "WF z klasą" realizowanej w Gimnazjum Nr 1, kliknij poniższy obrazek

Pogoda
Projekty edukacyjne - info
PROJEKTY EDUKACYJNE
Informacje dotyczące realizacji projektów edukacyjnych w Gimnazjum nr 1

Rok szkolny 2015/16

Wilk jest dziki, ale czy wilk jest zły? 

Wilk jest dziki, ale czy wilk jest zły? Na to pytanie w ramach projektu edukacyjnego starali sie odpowiedzieć Wiktoria Kiernicka ( 2g), Aleksandra Łabońska (2 d), Kamila Góral (2d) i Bartosz Możdzeń (2d)  przedstawiając fakty i mity o wilkach w naturze, literaturze i kulturze. W trakcie trwania projektu uczniowie przygotowali plakaty zawierające różne informacje o wilku, które były rozwieszone na korytarzu szkolnym oraz przeprowadzili wśród gimnazjalistów samodzielnie ułożone ankiety dotyczące tematu ich projektu.

Galeria zdjęć, kliknij w poniższe zdjęcie:


Podsumowaniem zakończenia projektu była prezentacja multimedialna zaprezentowana uczniom klas 1.

Opiekunem projektu była P. Monika Lisowska-Lach


 

Dlaczego warto się zdrowo odżywiać?

17 maja 2016 roku zespół projektowy składający się z uczennic z klas: 2a, 2b, 2e, 2g zaprezentował uczniom klasy 1e prezentację dotyczącą projektu edukacyjnego „Dlaczego warto się zdrowo odżywiać?”. Uczennice przeprowadziły z uczniami pogadankę, a także pomogły naszym gimnazjalistom wyliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne. Wyżej wymienione działania były efektem pracy nad projektem edukacyjnym oraz warsztatów z trenerem personalnym – Pawłem Mańką i dietetykiem – Olgą Pękalą w Fabryce Formy, które odbyły się  16.04.2016 r. Podczas godzinnych zajęć trenerzy opowiedzieli o zasadach zdrowego odżywania się oraz wpływu diety i ćwiczeń na organizmy młodych ludzi. Uczennice mogły zadawać nurtujące je pytania, a było ich wiele – trenerzy obalili wiele mitów związanych z żywieniem oraz ćwiczeniami. Dodatkowo uczennice przygotowały dla uczniów klasy 1e zdrowe posiłki – kotlety z brokułów, ciasto czekoladowe z fasoli oraz sałatki.

Galeria zdjęć, kliknij w poniższe zdjęcie:

Prezentacja projektowa dostępna tutaj: KLIKNIJ

 

Opiekun: Monika Wojtyra

 


 

"Historia piękna... - czyli jak zmieniał się ideał urody na przestrzeni wieków w sztuce" - projekt edukacyjny

 

Fotorelacja, kliknij w poniższe zdjęcie:

 

Opiekun: Katarzyna Klafta

 

"Jeść fast foody, czy nie jeść, oto jest pytanie" - projekt edukacyjny uczniów klasy 2C, 30.05.2016

 

Fotorelacja, kliknij w poniższe zdjęcie:

 

Prezentacja projektowa do pobrania, kliknij: TUTAJ

Opiekun:  Magdalena Woźniak


Prezentacja projektu edukacyjnego: „Co kraj to obyczaj…. – jak zdrowo i smacznie zjeść w rożnych krajach świata?”

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ

Dnia 30 maja 2016 roku zespół projektowy uczniów z klasy 2b i 2f w składzie: Agata Bil, Tymoteusz Cich-Cichocki, Julita Koziarek, Julia Matkowska i Elian Heider zaprezentował uczniom klasy 1d prezentację podsumowującą projekt edukacyjny.  Ku zadowoleniu widzów, uczniowie urozmaicili prezentację przedstawiająca ciekawostki żywieniowe i obyczajowe z różnych krajów świata poczęstunkiem.

Opiekun projektu: Małgorzata Niepiekło„Jak zbudować pozytywną samoocenę”

W dniu 23.05.2016 r. dwie grupy uczniów z klas II naszego gimnazjum przygotowali projekt edukacyjny pt. „Jak zbudować pozytywną samoocenę”. Uczniowie przygotowali raport badania przedstawiającego poziom samooceny i samopoczucia uczniów naszej szkoły oraz na podstawie literatury psychologicznej opowiedzieli: czym jest samoocena, poczucie własnej wartości, wskazali na sposoby budowania pozytywnego obrazu siebie.

Zdjęcia, kliknij: TUTAJ

Opiekunem grup projektowych jest pani Anna Kuryś - pedagog szkolny


Prezentacja projektu klasy 2d

Czy Paryż to tylko wieża Eiffla? Odpowiedzi na to pytanie szukali Krzysiek Żukowski, Weronika Ranecka, Julka Sondaj, Paulina Matyga oraz Martyna Kawaler z klasy 2d. Wynikiem ich poszukiwań była dwujęzyczna prezentacja projektu edukacyjnego, która odbyła się 19.05.2016 r. dla klas 1a oraz 1g.

Pierwszaki z zachwytem słuchały ciekawostek na temat mody, kuchni, czy sztuki paryskiej, podziwiając jednocześnie grupę projektową ubraną w stroje Coco Chanel, kucharza francuskiego, czy też malarza. Temat omawiany były w dwóch językach – polskim i francuskim, i jak przystało na Paryżanina, Krzysiek doskonale radził sobie z tym językiem obcym.

 

Dodatkową atrakcję stanowił pokaz multimedialny związany z tematem. Skoro mowa o kuchni rodem z Paryża, nie mogło oczywiście zabraknąć świeżej bagietki, serów i samodzielnie pieczonych ciasteczek, które bardzo posmakowały zebranej publiczności. Zwieńczeniem pokazu był taniec przy typowo francuskiej muzyce, wykonany przez Krzyśka oraz jego partnerkę taneczną Julką Ćwiąkałą z klasy 1c. Prezentacja została oceniona bardzo pozytywnie przez uczniów z klas pierwszych gromkimi brawami.

Zdjęcia, dostępne tutaj: KLIKNIJ

Opiekunem grupy była Magdalena Wesołowska"Być w siódmym niebie czy może być w dołku?" - znaczenieidiomów w języku polskim i angielskim

W dniu 12 maja 2016 roku uczennice klas 2c oraz 2a przedstawiły prezentację opartą na realizacji projektu edukacyjnego pt. "Być w siódmym niebie czy może być w dołku?" - znaczenie idiomów w języku polskim i angielskim.

Skład zespołu:
Bartkowiak Zuzanna 2c
Chocianowicz Paulina 2c
Hewel Daria 2c
Gasperowicz Nicola 2c
Gede Zuzanna 2c
Nowak Olimpia 2a

Zdjęcia, dostępne tutaj: KLIKNIJ
Prezentacja projektowa, kliknij: TUTAJ

Opiekun zespołu: Dorota Korecka


Dziewczyny na sportowo!


Dnia 12 kwietnia 2016 roku (wtorek) odbyły się szkole mistrzostwa piłki nożnej dziewcząt. W turnieju udział brały 4 drużyny.

Więcej, czytaj tutaj: KLIKNIJ


 


 

Prezentacja projektu edukacyjnego
"Historia generacji konsol - strona www"

Dnia 22 stycznia 2016 roku, grupa projektowa z klasy 2G, w składzie: Damian Bustowski, Michał Maj, Eric Rozwadowski, Jakub Rogala i Jakub Śliwa, przedstawiła uczniomklasy 1G projekt edukacyjny dotyczący historii generacji konsol oraz sposób wykonania strony www od strony technicznej. Uczniowie klasy 1  wielkim zainteresowaniem oglądnęli przygotowany przez starszych kolegów pokaz.

Projekt edukacyjny, dostępny jest tutaj: KLIKNIJ

Galeria zdjęć (kliknij w poniższe zdjęcie)


Opiekun  grupy: Rafał KruczkowskiRok szkolny 2014/15

Prezentacja projektu edukacyjnego
"Jak odnaleźć wiarę w szlakach górskich"

Prezentacja projektowa, opracowana w programie POWERPOINT, dostępna jest tutaj: KLIKNIJ

W projekcie brali udział:
Fabio Proietti
Olaf Motylski
Szymon Kowalski

Pod opieką pani:
Moniki PetelskiejPrezentacja projektu edukacyjnego
"Na czym polega szowinizm gatunkowy oraz w jaki sposób możemy wpłynąć na zmianę podejścia ludzi do zwierząt?"

13 maja 2015r. na auli szkolnej odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego przygotowanego przez uczennice klasy 2G. Podczas prezentacji projektu, uczennice wyjaśniły zgromadzonym uczniom pojęcie szowinizmu gatunkowego oraz zaprezentowały jego przykłady. Co więcej, uczennice przedstawiły również różne sposoby wykorzystywania zwierząt w przemyśle spożywczym, farmaceutycznym, rozrywkowym oraz rolnictwie. Uczennice odpowiedziały również na pytania zgromadzonych uczniów a także, zaprezentowały przygotowane przez siebie prezentacje multimedialne.  Zespół badawczy składał się z pięciu uczennic klasy 2G tj. Weronika Bernaś, Justyna Jaszczak, Sandra Korwin – Piotrowska, Zuzanna Suchowierzch oraz Weronika Szczepańska.  Podczas prezentacji, obecni byli uczniowie klasy 2F i 2G.  

Galeria zdjęć, kliknij w poniższe zdjęcie:

PREZENTACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„Pokonać Alcatraz – teorie spiskowe i wielkie ucieczki”

W dniu 20 maja 2015 w sali 214 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt.:
„Pokonać Alcatraz – teorie spiskowe i wielkie ucieczki” przygotowana przez uczniów klasy 2C. Prezentację mieli okazję obejrzeć uczniowie klasy 1B.Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ
Prezentacja projektowa w formacie odp (OpenOffice), kliknij: TUTAJ

Temat projektu zawierał takie zagadnienia jak historia, położenie geograficzne oraz informacje na temat więziennictwa lat ’80 w Stanach Zjednoczonych. Skład grupy projektowej to: Grzegorz Wyborski, Piotr Mościcki, Wiktor Delestowicz, Alan Kochan oraz Paweł Zajczenko. Uczniowie przygotowali ciekawą prezentację multimedialną w języku polskim jak i angielskim na temat najsłynniejszego więzienia w Stanach Zjednoczonych 
o nazwie Alcatraz. Zaprezentowali również ciekawą scenkę pt.: Ucieczka z Alcatraz. Uczniowie przebrali się w koszulki z nazwiskami więźniów, którzy w latach ’80 ubiegłego wieku podjęli próbę ucieczki z więzienia. Uczniów oglądających pokaz kl. 2C zainteresowała również makieta zrobiona przez Grzegorza Wyborskiego. Makieta to miniatura więzienia Alcatraz. Uczniowie zrealizowali założone cele projektu.


Opiekun projektu: Katarzyna Filipińska
SUBKULTURY MŁODZIEŻOWE JAKO COŚ POZYTYWNEGO,
A NIEKONIECZNIE POWÓD DO NIEPOKOJU

Galeria zdjęć, kliknij w poniższą fotografięProjekt edukacyjny zrealizowany pod opieką p. Marcina Wiszowatego przez:
  1. Jakuba Bogdanowicza - kl. 3B
  2. Finna Giera - kl. 2F
  3. Jagodę Łukasiewicz - kl. 2D
  4. Michalinę Mnich - kl. 2D
METAMORFOZY CIAŁA -  zabiegi upiększające i ich wpływ na zdrowie

Przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy 2A i 2C:

1. Karpowicz Karolina 2A                                   
2. Jarkowiec Dominika 2C
3. Pietruczuk Filip 2A
4.Pizan Sylwia 2A
5. Woźniak Sylwia 2A


Projekt został, wykonany w postaci: prezentacji multimedialnej i bogatego materiału informacyjnego.
Uczennice przeprowadziły ankietę wśród mieszkańców Jeleniej Góry, której wyniki zaprezentowały. Ankieta dotyczyła zdania, jaki mają osoby w różnym wieku na temat modyfikowania ciała.
Prezentacja projektu odbyła się w dniu 20 marca (piątek) 2015 roku podczas festiwalu Nauki w Gimnazjum nr 1, organizowanego w ramach „Nocy w Gimnazjum”.

Uczniowie tworzący projekt w ciekawy sposób przybliżyli koleżankom i kolegom zagadnienia dotyczące zabiegów upiększających ciało, źródeł tych zabiegów w różnych kulturach, przyczyn, dla których ludzie chcą w taki sposób wyrazić siebie, powiązań z modą oraz wpływu tej ingerencji na zdrowie.

Po prezentacji odbyła się dyskusja pomiędzy uczestnikami projektu a widzami pokazu, na tematy dotyczące kolczyków tatuaży, jako sposobu wyrażania siebie. W dyskusji wzięły udział także nauczycielki Magdalena Woźniak i Joanna Lach-Zawrzykraj.

Galeria zdjęć + wybrane slajdy z prezentacji, kliknij: TUTAJ

Opiekun: M. WoźniakMRÓWKI – TAJNA SIŁA NATURY


Przygotowali i zaprezentowali uczniowie klasy 2A i 2C:

1. Siemicki Mateusz 2A                             
2.Krupowicz Kacper 2A   
3. Marconi Gianni 2A
4.Nowak Denis 2C   

Projekt został, wykonany w postaci: prezentacji multimedialnej, bogatego materiału informacyjnego, informacji „na żywo” na temat hodowania mrówek w domu, a także uczniowie zaprezentowali kolonie mrówek hodowane w domu przez ucznia Mateusza Siemickiego.
Prezentacja projektu odbyła się w dniu 20 marca (piątek) 2015 roku uczniom czterech klas: 2C, 2A, 1B i 1H
Uczniowie tworzący projekt w ciekawy sposób przybliżyli koleżankom i kolegom zagadnienia dotyczące mrówek jako owadów społecznych, pożytecznej roli w środowisku oraz sposobów ochrony mrówek i mrowisk.

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ
Prezentacja multimedialne, kliknij: TUTAJ

Opiekun: M. WoźniakPOZNAJEMY TAJNIKI LUDZKIEGO MÓZGU ABY LEPIEJ O NIEGO DBAĆ


Przygotowały i zaprezentowały uczennice klasy 2A:

1.Izydorczyk Nicola                              
2.Przykłota Ewa
3.Bartnicka Weronika    
4.Buraś Wiktoria

Prezentacja projektu odbyła się 9.03.2015 roku  dla uczniów klas 2A, 2E i 1E.
Uczennice przygotowały: prezentację multimedialną, bogaty materiał informacyjny, oparty na materiałach źródłowych oraz modelach mózgu, znajdujących się w pracowni biologicznej. Na zakończenie prezentacji odbył się quiz, nagrodami były cukierki.

Galeria zdjęć, dostępna jest tutaj: KLIKNIJ

Opiekun projektu: p. M. WoźniakPREZENTACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO
Czy wiecie że …… – wielkie odkrycia amerykańskich uczonych

W dniu 13 kwietnia 2015 w sali 117 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt.:
„Czy wiecie że …… – wielkie odkrycia amerykańskich uczonych” przygotowana przez uczniów klasy 2A, 2F i 2G. Prezentację mieli okazję obejrzeć uczniowie klasy 1E.


Temat projektu zawierał takie zagadnienia jak historia oraz informacje na temat wynalazków amerykańskich uczonych. Skład grupy projektowej to: Michał Nowakowski z kl. 2A, 
Jakub Rosa z kl. 2E, Adrian Janas z kl. 2G, Mateusz Jadach z kl. 2G oraz Damian Jakimowicz z kl. 2G. Uczniowie przygotowali ciekawą prezentację multimedialną, w której zaprezentowali najciekawsze wynalazki amerykańskich uczonych. Ciekawymi przemowami zdjęciami, opisami oraz słownictwem w języku angielskim zainteresowali uczniów klasy 1E i tym samym zrealizowali wszystkie założone cele projektu.

Galeria zdjęć, kliknij: TUTAJ
Prezentacja projektowa, kliknij: TUTAJ
Opiekun projektu: Katarzyna Filipińska
PREZENTACJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO
„Prezydenci wielcy jak góra – kim są skalni ludzie z góry Rushmore?”

W dniu 08 kwietnia 2015 w sali 214 odbyła się prezentacja projektu edukacyjnego pt.:
„Prezydenci wielcy jak góra – kim są skalni ludzie z góry Rushmore?” przygotowana przez uczniów klasy 2A. Prezentację mieli okazję obejrzeć uczniowie klasy 1B.


Temat projektu zawierał takie zagadnienia jak historia, położenie geograficzne oraz ciekawe informacje o Górze Rushmore oraz amerykańskich prezydentach. Skład grupy projektowej to: Wiktoria Kuczera, Aleksandra Pawlik, Martyna Kowaliszyn oraz Hubert Marconi. 
Uczniowie przygotowali nie tylko ciekawą prezentację multimedialną ale także przebrali się za amerykańskich prezydentów, których głowy znajdują się właśnie na Górze Rushmore. Ciekawymi przemowami w języku polskim jak i angielskim zainteresowali uczniów klasy 1B i tym samym zrealizowali wszystkie założone cele projektu.

Więcej zdjęć, dostępnych jest tutaj: KLIKNIJ
Prezentacja multimedialna, dostępna jest tutaj: KLIKNIJ


Opiekun projektu: Katarzyna FilipińskaPREZENTACJA PROJEKTOWA
PROJEKT EDUKACYJNY - INFORMATYKA
"Gry komputerowe i ich wpływ na życie człowieka"Dnia 13 marca 2015 r., uczniowie klasy 1D mięli możliwość oglądnięcia prezentacji przygotowanej w ramach projektu edukacyjnego z przedmiotu informatyka "Gry komputerowe i ich wpływ na życie człowieka".


Projekt został opracowany i przedstawiony przez zespół projektowy złożony z uczniów klasy 3E, tj. Krystiana Bogdańskiego, Bazyla Ludwińskiego oraz Dominika Kota.
Uczniowie w ciekawy sposób przedstawili zagadnienia związane z grami komputerowymi, w tym m.in. zasygnalizowali szkodliwy wpływ gier na życie człowieka, przwedstawili wyniki przeprowadzonej ankiety wśród rodziców itp. Pokaz zawierał i wyczerpał wszystkie założone cele projektowe.Prezentacja projektowa, wykonana w programie PowerPoint, dostępna jest tutaj: KLIKNIJ

Opiekun grupy: Rafał Kruczkowski