BIP

Sekretariat:

gjedynka@wp.pl

Tel. kontaktowy:

757523375

Nawigacja
Współpracujemy z:
baner Karpacz, mapa, oferty noclegowe i atrakcje turystyczne miasta

baner Szklarska Poręba - ceny, hotele

Miejski Informator Edukacyjny

Miejski Informator Edukacyjny

Kliknij: TUTAJ
Projekty edukacyjne

kliknij: TUTAJ

Księga gości
Uczniu, absolwencie, rodzicu. Zachęcamy do wpisywania się do szkolnej księgi gości!
Aby dokonać wpisu, kliknij: TUTAJ
Egzamin gimnazjalny

CKE - informacje

cke logo

Harmonogramy, komunikaty i informacje
CKE, kliknij: TUTAJ
Dla nauczyciela

ScholarisAkty prawne

ważne w pracy nauczyciela
Kliknij: TUTAJ

Czytam więc jestem

Jedynka promuje modę na czytanie, zapraszamy więc do odwiedzania bloga o tematyce czytelniczej!

Kliknij: TUTAJ

Powtórka dla kl. 3
WF z klasą

WF z klasą w "Jedynce"

Oficjalny blog akcji "WF z klasą" realizowanej w Gimnazjum Nr 1, kliknij poniższy obrazek

Pogoda
Sejmik Uczniowski
Sejmik Uczniowski - rok szkolny 2013/14

Sejmik uczniowski stanowią wszyscy uczniowie naszej szkoły, w tym:

Lider SU - przewodniczący szkoły: MAKSYMILIAN NIEMCZYK
Zastępca przewodniczącego szkoły: WERONIKA REUT
Lider klas pierwszych: DAGMARA DRZAZGA
Lider klas drugich: JUSTYNA WOJTAROWICZ
Lider klas trzecich: MAŁGORZATA WASILEWSKA

Opiekun SU: p. MARZENA KRZESIEWICZSejmik Uczniowski stanowią wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Lider SU: Aleksandra Rosik - klasa 3B
Lider klas I - Justyna Wojtarowicz - klasa 1F
Lider klas II - Weronika Reut - klasa 2E
Lider klas III - Agnieszka Skiba - klasa 3A


Opiekunem Samorządu Uczniowskiego jest: p. Marzena Krzesiewicz


Zebrania Rady Sejmiku odbywają się w każdy poniedziałek po 3 lekcji, a zebrania przewodniczących klas w każdy czwartek po 5 lekcji

Uczniowie z naszego Gimnazjum czynnie włączają się w akcje ogólnopolskie lub inicjują własne akcje charytatywne, takie jak „Góra Grosza”, „ Dziewczynka z zapałkami”, „Zbiórka karmy dla zwierząt” , "Stop Malarii".

Organizują liczne loterie fantowe, z których dochód przeznaczony jest na pomoc potrzebującym dzieciom. Ostatnią taką akcją jest organizacja wielkiej loterii, z której pieniążki zostaną przekazane na pomoc pogorzelcom z Dąbrowicy.
Z inicjatywy Sejmiku Uczniowskiego na terenie szkoły odbywa się szereg imprez. Możemy do nich zaliczyć m.in. Uroczyste otrzęsiny klas I mające na celu oficjalne włączenie pierwszoklasistów w poczet społeczności uczniowskiej, pomoc w przygotowaniach Dnia Nauczyciela, Dnia Kobiet, Dnia Dziecka, Dnia Sportu, Walentynek i Pierwszego Dnia Wiosny; organizacja dyskotek szkolnych, przeprowadzenie na terenie gimnazjum Mikołajek (sejmikowy Mikołaj roznosi paczki), organizacja licznych konkursów i akcji.

Sejmik wielką wagę przykłada także do pielęgnowania tradycji rodzinnych i tradycji polskich, wyrazem czego jest organizacja m.in wigilii, andrzejek, Spotkań z Sybirakami w ramach wzajemnej współpracy. Ponadto Sejmik propaguje zdrowy styl życia poprzez popularyzowanie zdrowego odżywiania.

Uczniowie organizują na terenie szkoły kiermasze prac plastycznych, kiermasze ciast i wyrobów z masy solnej.

Zapraszamy do współpracy.


SPRAWOZDANIE Z PRACY SEJMIKU UCZNIOWSKIEGO GIMNAZJUM NR 1 W JELENIEJ GÓRZE W PIERWSZYM SEMESTRZE ROKU SZKOLNEGO 2012/2013

W pierwszym semestrze sejmik uczniowski przygotował i przeprowadził następujące akcje oraz imprezy:

We wrześniu byliśmy organizatorami pasowania klas pierwszych na uczniów naszej szkoły. Podczas Rajdu Gimnazjalisty przygotowaliśmy szereg interesujących i zabawnych konkursów dla naszych młodszych kolegów, przyłączając ich do grona uczniów. Każda klasa przygotowała transparent z hasłem, piosenkę lub wiersz klasowy, przebrała jedną osobę za kota, wytypowała osoby do konkursów sprawnościowych i do quizu na temat szkoły oraz złożyła przysięgę. W konkurencjach sprawnościowych klasy wspierane były także przez wychowawców. Za zorganizowanie otrzęsin odpowiedzialna była klasa 2g wraz z wychowawcą, a głównymi koordynatorami byli p. Dorota Rusoń, p. Krzysztof Uruski i p. Andrzej Sękiewicz.

We wrześniu zaangażowaliśmy się także w akcję „Pola Nadziei”, która koordynowana jest w dalszym ciągu przez p. Agnieszkę Dobrzańską – Lis. „Pola Nadziei” to międzynarodowy program realizowany przez hospicja, polegający na sadzeniu żonkili. Kiedy zakwitną są rozdawane w ulicznych kwestach. W ramach tej samej akcji uczniowie sprzedawali także kalendarze pod opieką p. Małgorzaty Pryjdy.

W dniu 3.10.2012r. przeprowadzone zostały w naszej szkole wybory do sejmiku Uczniowskiego. W wyniku przeprowadzonego głosowania liderem sejmiku została Aleksandra Rosik z klasy 3b.

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej złożyliśmy nauczycielom oraz pracownikom naszej szkoły życzenia, wręczając słodkie niespodzianki oraz ordery z podziękowaniami z trud włożony w naukę i wychowanie. Apel na tą okoliczność przygotowała p. Monika Wojtyra z klasą 1a.

W miesiącu październiku ogłoszony został również konkurs na najwyższą frekwencje klas w wyjściach do różnych instytucji kulturalnych. Wyniki rozstrzygnięte będą pod koniec roku szkolnego.
Najważniejszym listopadowym wydarzeniem była dyskoteka andrzejkowa, która odbyła się 23.11.2012r. na sali gimnastycznej. Bilety na dyskotekę w cenie 2 zł sprzedawano 2 tygodnie przed planowanym terminem. Podczas dyskoteki sprzedawane były napoje oraz batoniki. Dochód z tej sprzedaży wyniósł 276 zł i przekazany został na rzecz schroniska dla zwierząt w Jeleniej Górze.

Innymi akcjami organizowanymi przez sejmik w listopadzie były: zbiórka słodyczy z okazji Halloween, koordynowana przez p. Małgorzatę Niepiekło, zbiórka artykułów szkolnych, zabawek i słodyczy dla dzieci z domu dziecka w Kaczorowie (w ramach akcji „Zostań Świętym Mikołajem z UNESCO”) oraz zbiórka słodyczy na paczki mikołajkowe dla dzieci niepełnosprawnych. W listopadzie koordynowane były jeszcze dwie akcje a mianowicie „Wielka paka dla dzieciaka”, w która zaangażowała się p. Agnieszka Krusicka oraz zbiórka artykułów spożywczych dla rodzin dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej.

Z okazji Mikołajek sejmik uczniowski zorganizował akcję „Mikołaj Sejmiku”, który rozdawał w chętnych klasach prezenty dla koleżanek i kolegów.

Przy współpracy z panią Agnieszką Dobrzańską-Lis reprezentanci sejmiku włączyli się w przystrajanie szkoły z okazji Świąt Bożego Narodzenia.

W ramach zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia sejmik ogłosił konkurs na „Najładniej przyozdobioną choinkę”, który zwyciężyła klasa 2c. W grudniu odbył się także Turniej Mikołajkowy dla uczniów Specjalnej Szkoły Podstawowej w Zespole Szkół i Placówek Specjalnych w Jeleniej Górze, w którym udział brały uczennice z klasy 1c i 2d. Turniej koordynowany był przez p. Iwone Trelkę, oraz nauczycielki języka niemieckiego p. Monikę Pakułę oraz p. Marzenę Krzesiewicz.

Pod koniec pierwszego semestru rozstrzygnięta została akcja „Góra grosza”. W akcję nie włączyły się niestety wszystkie klasy. Łącznie uzbieraliśmy 26874 monet (609, 60zł).

W listopadzie, podczas zebrań z rodzicami, uczennice klasy 2g zaangażowały się w zbiórkę pieniędzy na dofinansowanie wyjazdu dwóch uczniów naszej szkoły, którzy zakwalifikowali się do Mistrzostw Świata ISF-u w Biegach na Orientację, które odbędą się w kwietniu 2013 r. w Portugalii. Uczennice uzbierały łącznie 1 164,20 zł.

Podczas pierwszego semestru uczniowie naszego Gimnazjum wraz z opiekunem reprezentowali szkołę na zewnątrz. W październiku 2012r. braliśmy udział w Debacie Oksfordzkiej organizowanej w ramach akcji „Masz głos masz wybór” w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. Jędrzeja Śniadeckiego w Jeleniej Górze. Debata dotyczyła podsumowania pierwszej kadencji Prezydenta i Rady Miasta oraz problemów młodzieży uczącej się w Jeleniej Górze. W grudniu 2012r. Zostaliśmy zaproszeni do udziału w forum pod hasłem „Pomaganie jest Rzemiosłem”, które odbyło się w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych im. Stanisława Wyspiańskiego w Jeleniej Górze. Forum zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza”.

Liderzy rocznikowi przez cały semestr dbali o tablicę sejmiku uczniowskiego oraz każdego dnia losowali „niepytany numerek”.

W pierwszym semestrze zebrania liderów klas odbywały się w każdy poniedziałek po trzej godzinie lekcyjnej w sali 117, natomiast zebrania przewodniczących klas w każdy czwartek po piątej godzinie lekcyjnej w sali 59.

Opracowała: opiekun SU pani Marzena Krzesiewicz